Chystáme pro vás předpěstované sazenice rajčat

  • Sazenice budou k odběru od druhé poloviny dubna.
  • Volný prodej i po jednotlivých kusech.
  • Sazenice jsou po 1 kuse v kelímku nachystány k přímému sázení do záhonu.

Letos budeme sázet tyto druhy rajčat:

Aztek – balkonové žluté
Vysoce úrodná odrůda nízkého keříčkového rajčete, určena pro drobné pěstitele. Vhodná pro pěstování v kontejnerech a truhlících na balkonech. Na jedné rostlině dozraje 150 a více plodů. Plody jsou malé, žluté, kulaté, o hmotnosti 15-20 g.

Bajaja – balkonové červené
Raná odrůda nízkého keříčkového rajčete, tuto zakrslou odrůdu s výškou do 40 cm můžete vypěstovat i ve větším květináči. Plody jsou drobné (okolo 10 g) s krásnou červenou barvou a pevnou dužinou. Chuť je příjemně nasládlá. Odrůda je velmi vitální, odolná vůči nemocem. Předností této odrůdy je opravdu velká výnosnost, kdy během sezóny je možné nasbírat až na 500 ks rajčátek.

Vilma – balkonové červené
Raná odrůda keříčkového rajčete, patří mezi jednu z nejpopulárnějších odrůd, bude vám skvěle plodit na každém balkonu. Jedná se o speciální zakrslou odrůdu, která dosahuje výšky 30-35 cm. Plody se svou velikostí řadí mezi „cherry“ odrůdy a váží 15 -20 g, velikost kolem 2 cm jsou velmi chutné.

Idyll – cherry rybízové červené
Odrůda raného tyčkového cherry rajčete o velikosti 15-20 g, která na dlouhých vijanech tvoří velké množství drobných červených velmi chutných rajčat. Plody jsou odolné proti praskání a přezrávání. Raná odrůda tyčkového cherry rajčete pro polní pěstování. Plody jsou drobné, v botanické zralosti červené, vynikající chuti. Vyštipujeme za sedmým vijanem, urychlí se tím zrání plodů.

Mini – cherry třešňové červené
Rajče z kolekce „Pro mlsné jazýčky“ – raná odrůda s vysoce odolnými plody k praskání. Drobné třešňové plody, o hmotnosti 18 – 22 g, výborné chuti jsou pevné, vhodné jak pro přímý konzum tak i pro krátkodobé uskladnění.

Cherrola F1 – cherry červené
Velmi výnosná, raná odrůda, s drobnými kulatými plody o hmotnosti 20-30 , určená pěstování venku, ve sklenících i foliových krytech, ale lze ji s úspěchem pěstovat také ve větších nádobách na balkonech či terasách.

Bejbino F1 – cherry koktejlové červené
Odrůda tyčkového rajčete, velmi raná, rychle rostoucí a úrodná odrůda, vyznačující se menšími 30-40g, pevnými plody vynikající chuti, vhodnými ke skladování. Rajčata jsou díky své mimořádné chuti vhodná zvláště k přímé konzumaci, do salátů a na studené mísy.

Blackball – cherry koktejlové černé
Polopozdní odrůda tyčkového rajčete s netradičními plody černé barvy s nepatrným zeleným žíháním na špičce. V botanické zralosti jsou plody černé s červeným podbarvením na špičce. Dužnina je červená. Na jednom vijanu dozrává 8-10 plodů o hmotnosti 50-55 g.

Ildi – cherry rybízové žluté
Odrůda tyčkového rajčete, která na dlouhých vijanech tvoří velké množství drobných velmi chutných rajčat. Plody jsou odolné vůči praskání a přezrávání.

Perun – cherry hruštičky žluté
Žluté, hruštičkové, plody, odrůda určená pro drobné pěstitele a univerzální pěstování. Rostlina je bujnějšího vzrůstu s množstvím drobnějších plodů.

Sláva porýní – červené
Stará československá odrůda registrovaná od roku 1952. Hrdina několika generací zahrádkářů, kteří na něj nedají dopustit. Tato výnosná polopozdní odrůda rajčete pro polní pěstování je velmi úrodná. Jedná se o vítěze soutěže starých odrůd roku 2018. Hmotnost plodů je 80-100 g.

Torino F1 – červené
Raná odrůda tyčkového rajčete, hybrid poskytující vysoký výnos. Rychle rostoucí rajče do nepohody, s pevnými plody příjemné chuti o hmotnosti přibližně 80 – 100 g. Plody téměř nepraskají. Velmi dobrá skladovatelnost 10 – 14 dnů.

Start S F1 – červené
Raná tyčková odrůda rajčete, která je vhodná pro pěstování v záhonech či ve sklenících. Plodí středně velké plody o hmotnosti 70–90 g, které dozrávají do sytě červené barvy. Rostlina se vyznačuje velkou odolností plodů vůči popraskání.

Hugo – červené paprikové
Polopozdní odrůda, určená pro pěstování ve sklenících, foliových krytech i na poli. Plod je velký až velmi velký, tvarem připomíná plod papriky. Hmotnost plodu dosahuje až 200 g. Plody jsou masité, ve zralosti s vysokým obsahem sušiny. Příčné řezy plodů jsou vhodné ke grilování, do sendvičů i hamburgerů.

Harzfeuer F1
Raný tyčkový hybrid se spolehlivým výnosem. Oblíbená odrůda s univerzálním použitím – pro pole i fóliovníky. Plody jsou pravidelně kulovité, hladké, o hmotnosti 70 ─ 80 g. Jsou ceněny pro svoji chuť a aroma. Dodržte vyrovnaný vláhový režim, předejdete tak praskání plodů.

San Marzano Gigante 3
Tyčková odrůda rajčete s protáhlými oválnými plody, o hmotnosti 130 – 150 g, určenými ke kuchyňskému zpracování nebo na výrobu kečupu. Odrůdy typu San Marzano jsou velice vhodné pro vaření na boloňské omáčky a podobně. Je rezistentní k chorobám Verticilium a Fusarium oxysporum rasy 1 a 2.

a další netradiční odrůdy:

Marmande, Green zebra, Bumble bee pink, Pomerančové, Cream sausage, Blush tigen